Jak jsme zvládli připravit Svatební Veletrh v šesti týdnech

Ne tohle není otázka, to je prostě fakt. Před šesti týdny jsme začali uvažovat, jak bychom nejlépe mohli představit veřejnosti a dodavatelům svatebních služeb naši agenturu Svatby v Jizerkách. Od počátečního nápadu uspořádat menší setkání pro budoucí nevěsty se zajímavým programem, přes uspořádání menšího svatebního bazaru, jsme si řekli, proč se držet při zemi? Budoucí […]

DSC_5344

Ne tohle není otázka, to je prostě fakt. Před šesti týdny jsme začali uvažovat, jak bychom nejlépe mohli představit veřejnosti a dodavatelům svatebních služeb naši agenturu Svatby v Jizerkách. Od počátečního nápadu uspořádat menší setkání pro budoucí nevěsty se zajímavým programem, přes uspořádání menšího svatebního bazaru, jsme si řekli, proč se držet při zemi? Budoucí nevěsty a ženichové by určitě ocenili v Liberci nějakou svatební inspiraci spolu s příjemně stráveným odpolednem. A tak se zrodil prvotní nápad uspořádat opravdu malý svatební veletrh.

První rozhodnutí je to nejlepší

A od tohoto okamžiku začal sled rychlých rozhodnutí, velkých množství telefonátů a e-mailů spolu s osobními schůzkami. V první řadě nás velmi tlačil termín 4.3.2020 (pozdější by ani vzhledem k začínající svatební sezóně nebyl možný), nebudeme lhát, bylo to velmi stresující. Vybírání vhodného prostoru neprobíhalo vůbec dlouho. Po pár tipech, které jsme si navzájem předložili, jsme se jednohlasně shodli na Kavárně Pošta v centru Liberce. Kavárna je veřejnosti nepřístupná, má okouzlující historický interiér, jako by byla navrhnuta právě pro náš svatební veletrh.

Bude o Svatební veletrh zájem?

Spolu s tímto rozhodnutím vyvstala druhá otázka, dokážeme v tak krátké době sehnat dost vystavovatelů do tak velkých prostor? Jestli jste Svatební mini veletrh navštívili, už jistě znáte odpověď. Po prvních nabídkách firmám a společnostem, které mají co nabídnout svatebnímu veletrhu, nás opravdu mile překvapil velký zájem o prezentace ze stran potenciálních vystavovatelů. Udělali jsme tedy další zásadní rozhodnutí, a to rozšířit prostory o další sál. A i tak se bohužel na všechny zájemce nedostalo.

Liberec i Jizerky věděli

Další krok, který směřoval k našemu cíli byla velká propagace události, ať už na sociálních sítích, v libereckých zpravodajích, tak přes vyvěšené plakáty na veřejných místech. I přes tak krátkou dobu se nám opravdu podařilo dostat se do povědomí Liberce a jeho okolí.

Přátelská atmosféra

Přípravy utekly doslova jako voda a my se mohly těšit na dítě, které jsme v tak krátkém čase odnosili. Už od rána, kdy na místo činu začali najíždět vystavovatelé, aby si začali připravovat svá místa k prezentaci, panovala v Poště příjemná a přátelská atmosféra. Ještě teď to musíme zaklepat na dřevo, ale žádný zádrhel, který by zkomplikoval průběh příprav a tím pádem i celého svatebního veletrhu nenastal.

Zájem byl obrovský

Už několik minut před otevřením se před vchodem začali seskupovat návštěvníci a zvědavci. Jelikož bylo vše připraveno, nic nebránilo tomu vpustit je dovnitř. A to už se strhla lavina. Naše nabízené drinky byly do čtvrt hodiny rozdané a další návštěvníci Svatebního veletrhu přibývali. Takový zájem jsme opravdu nečekali. Ještě den předtím nás sužovaly obavy, zda budou mít lidé zájem přijít, ale ukázalo se, že opravdu zbytečné.

Hladký průběh

Průběh Svatebního veletrhu byl vážně ukázkový. Všichni se bavili, užívali si pohodové odpoledne, a to byl náš cíl. Byli jsme rádi, že můžeme inspirovat budoucí novomanžele, nabídnout jim nespočet svatebních služeb, včetně samozřejmě našich příprav a koordinací svateb, a zároveň pomoct ukázat se všem vystavovatelům. Návštěvníci mohli shlédnout prezentace klasických svatebních produktů jako jsou šaty, prsteny, dorty, květiny a dekorace, tak i méně tradičních, a to například nabídku cestovní agentury, pamětní mince či svatební hru.

Spolupráce na výbornou!

Když funguje tak bezvadná spolupráce, nebyl důvod nevěřit, že by to nemohlo klapnout. A tím myslíme i ty, kteří se na přípravách, pořádání a organizaci, jakkoliv podíleli. Všem patří velké díky, byli jsme jako švýcarské hodinky, které šlapou bez zaseknutí.

Tři hodiny uběhly velmi rychle, návštěvníků pomalu ubývalo, občerstvení a dortíky byly snězené, vizitky a letáčky rozdané. Vše dopadlo ke spokojenosti všech a my jsme za celý tým rádi, že jsme přispěli k plánování a přípravám svateb v našem kraji touto akcí, která byla první, ale rozhodně ne poslední.

A kdo jste Svatební veletrh nestihli nebo jste se ho nemohli zúčastnit, můžete atmosféru veletrhu nasát skrze galerii či video.

Tým Svatby v Jizerkách

1. Svatební Veletrh Liberec
1. Svatební veletrh v Liberci